Member Login



Team & Events Calendar

Tuesday 23 October 2018
Academy Camps 08:30 - 18:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Clay 7, Clay 8, Clay 9
Squash Camps 09:30 - 13:15 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Tennis Camps 09:30 - 16:00 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Hard Court 1, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Studio Class 11:00 - 21:00 Studio / Table Tennis
Michael Hennings 16:15 - 18:30 Squash 4
Coaching 18:30 - 21:30 Hard Court 1
Norma Walley 18:30 - 20:00 Airhall Tennis 6
Sue Whitfield 18:30 - 20:00 Airhall Tennis 5
Malcolm Arnell 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 5
Tim Downes 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 6
Wednesday 24 October 2018
Andrew Thomas 09:30 - 11:00 Airhall Tennis 6
Squash Camps 09:30 - 13:15 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Studio Class 09:30 - 21:00 Studio / Table Tennis
Tennis Camps 09:30 - 16:00 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Coaching 13:15 - 14:00 Squash 2
Academy Camps 16:30 - 18:30 Clay 7, Clay 8, Clay 9
Junior Fitness 17:00 - 18:30 Studio / Table Tennis
Luke Neel 18:30 - 21:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6
Social Tennis 18:30 - 21:30 Clay 7, Clay 8, Clay 9, Hard Court 1, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Judith Bunn 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 6
Thursday 25 October 2018
Academy Camps 08:30 - 18:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Clay 7, Clay 8, Clay 9
Studio Class 09:00 - 21:30 Studio / Table Tennis
Squash Camps 09:30 - 13:15 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Tennis Camps 09:30 - 16:00 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Hard Court 1, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Coaching 18:30 - 21:30 Hard Court 1
Mark Gurdon 18:30 - 20:00 Airhall Tennis 5
Rob Karn 18:30 - 20:00 Airhall Tennis 6
Mens 5 19:30 - 22:30 Squash 1, Squash 4
Helen Fanstone 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 5
Steve Whitfield 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 6
Friday 26 October 2018
Studio Class 09:00 - 20:00 Studio / Table Tennis
Ladies 2nd Team Training 09:30 - 11:00 Clay 9
Tennis Camps 09:30 - 16:00 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Junior Fitness 18:00 - 18:30 Studio / Table Tennis
Tim Manhire 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 6
Saturday 27 October 2018
Academy Camps 08:30 - 11:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6
Studio Class 08:30 - 12:30 Studio / Table Tennis
Junior Squash Coaching 09:30 - 12:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Matches 10:30 - 17:30 Clay 8, Clay 9, Squash 1, Squash 4
Social Tennis 14:00 - 17:00 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Clay 7, Clay 8, Clay 9, Hard Court 1, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Club Night 17:30 - 20:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Sunday 28 October 2018
Studio Class 08:30 - 12:00 Studio / Table Tennis
Russell Maynard 09:00 - 10:30 Airhall Tennis 5
Les Turnham 09:30 - 11:00 Airhall Tennis 6
Mens 1 v Westside 10:00 - 13:30 Clay 8, Clay 9
Rebecca White 10:30 - 11:30 Airhall Tennis 5
Keith Barrett 11:30 - 13:00 Airhall Tennis 6
Matches 13:30 - 17:00 Clay 8, Clay 9
Ladies 6th Team Training 15:30 - 17:00 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6
Back to Squash 16:30 - 18:00 Squash 2, Squash 3
Closed- maintenance 20:00 - 21:30 Clay 7, Clay 8, Clay 9
Monday 29 October 2018
Studio Class 09:00 - 21:00 Studio / Table Tennis
Tots coaching 09:30 - 10:00 Airhall Tennis 6
Jill Ryan 10:30 - 12:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6
Junior Tennis Coaching 15:30 - 18:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Clay 7, Clay 8, Clay 9, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Michael Hennings 15:30 - 17:45 Squash 4
Junior Fitness 17:00 - 18:00 Studio / Table Tennis
Junior Sq Academy 17:45 - 19:15 Squash 2, Squash 3
Adult Coaching 18:30 - 21:30 Clay 7, Clay 8, Clay 9, Hard Court 2, Hard Court 3
Cardio tennis 18:30 - 20:00 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6
Adult Squash Coaching 19:15 - 20:45 Squash 2
Ladies match 19:15 - 21:30 Squash 1, Squash 4
Team Training 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6
Tuesday 30 October 2018
Cardio tennis 09:30 - 10:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6
Tots coaching 14:00 - 14:30 Airhall Tennis 6
Junior Tennis Coaching 15:30 - 18:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Clay 7, Clay 8, Clay 9, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Michael Hennings 16:15 - 18:30 Squash 4
Studio Class 17:30 - 21:00 Studio / Table Tennis
Coaching 18:30 - 21:30 Hard Court 1
Dom Bruneau 18:30 - 20:00 Airhall Tennis 5
Stina Seripova 18:30 - 20:00 Airhall Tennis 6
Mens 3 19:15 - 22:30 Squash 1, Squash 4
David Fulbrook 20:00 - 21:30 Clay 8
Phil Ponton 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 6
Teone Aldridge 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 5
Wednesday 31 October 2018
Andrew Thomas 09:30 - 11:00 Airhall Tennis 6
Squash Morning 09:30 - 12:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Studio Class 09:30 - 21:00 Studio / Table Tennis
Good Energy Club 13:30 - 14:30 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6
Adult Squash Coaching 15:30 - 16:30 Squash 2, Squash 3, Squash 4
Junior Tennis Coaching 15:30 - 20:00 Airhall Tennis 5, Airhall Tennis 6, Clay 7, Clay 8, Clay 9, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Junior Fitness 17:00 - 18:30 Studio / Table Tennis
Social Tennis 18:30 - 21:30 Clay 7, Clay 8, Clay 9, Hard Court 1, Hard Court 2, Hard Court 3, Hard Court 4
Mens 1 19:30 - 22:30 Squash 1, Squash 4
Paul Camfield 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 5
Peter Woods 20:00 - 21:30 Airhall Tennis 6

About this squash & tennis court reservation system

mycourts ® is a Registered Trademark of HBI Consulting Ltd
Copyright © 2005-2018 HBI Consulting Ltd